تبلیغات
معرفی و بررسی حرفه ای جدیدترین و پر فروش ترین عطرها - مطالب فروردین 1394
معرفی و بررسی حرفه ای جدیدترین و پر فروش ترین عطرها
وبلاگ تخصصی عطر

بوئیدن انواع روغن های ساخت عطر یکی از بهترین تجربیاتی بوده که در دوران بودن با عطرها داشته ام. 

تست رایحه هایی خوب، بد، عالی، اما هر چه که بودند اگر به دنیای عطرها علاقه داشته باشید باز هم برای شما لذت بخش خواهند بود.


بدترین روغن عطرسازی... مشک گربه زباد

یکی از خاطرات نه چندان جالبم خاطره بد از بوئیدن چندین مشک خصوصاً مشک گربه زباد است! این بو واقعاً فاجعه است، رایحه ای مدفوع مانند که دنیا را در پیش چشمانتان تیره و تار می سازد! اما از نگاهی دیگر بسیار جالب است که چگونه هنر انسانی در ساخت عطر می تواند از بویی اینچنین مشمئز کننده رایحه ای فوق العاده و ماندگار نظیر Coco Chanel و Aramis 900 خلق کند. 

 

 

 مشک گربه زباد

 

گربه زباد

 

 

 

خاطره ای بسیار خوش... پچولی یا نعنای هندی!!!

این گیاه که در ترجمه ها نعنا هندی خوانده می شود بر خلاف نامش که ممکن است شما را به یاد نعنا بیاندازد، حس و بویی بسیار متفاوت دارد!  اگرچه ممکن است بتوانید پچولی را در ترکیب با سایر روغن های ساخت عطر در ترکیب یک عطر کامل تشخیص دهید اما بهتر است بدانید آنچه می بوئید ارتباطی با عطر واقعی این گیاه ندارد! از نظر من پچولی به تنهایی یک دنیاست، به تنهایی یک عطر کامل و پخته است و عمیقاً دوست داشتنی و لذت بخش است. ثانیه به ثانیه از این تست را دوست دارم.  

 

درب شیشه را گشودم و گوشه ای از بلاتر را در آن فرو بردم، پس از چند ثانیه شروع به بوئیدن کردم... بویی از دیوارهای کاهگلی باران خورده در روستاها، رایحه ای از خاک گل شده، خیس و کمی سرد به مشامم رسید، فوق العاده بود. آنقدر طبیعی که می توانستید به تنهایی مصرف کنید بدون آنکه بوئی گل مانند به خود بگیرید. کمی بوی گیاه سبز از آن به مشام می رسید و کمی تیزی نعنا در حالتی بسیار خفیف در آن وجود داشت.  طعمی کم ترش و گس نیز در آن وجود داشت، مثل ترشی عطر Terre یا ترشی White Patchouli از تام فورد. عطر آن هر چه با گذر زمان پیش می رفت حالتی موم مانند به خود می گرفت. بویی از چوب ناگرفته و کمی خزه!

پچولی از برترین رایحه ای هاییست که هر کسی با آن ارتباط برقرار خواهد کرد.

 

 

 

پچولی نعنا هندی

 


منبع: پرفیوم ایمپریال
برچسب ها: رایحه پچولی، رایحه نعنا هندی، پرفیوم ایمپریال، قیمت عطر و ادکلن، مشک گربه زباد، بدترین روغن عطرسازی، بهترین رایحه روغن عطرسازی،
نوشته شده در تاریخ شنبه 15 فروردین 1394 توسط فرزین نیا ( Aramis )نوروز سال 1394 را به تمامی شما عزیزان ، همراهان همیشگی وبلاگ، سایت و بازدیدکنندگان جدید ، تبریک عرض می کنم و امیدوارم سالی سرشار از شادی، سلامتی، برکت و موفقیت را در کنار عزیزان خود پیش رو داشته باشید.


با آرزوی شادکامی شما
آرامیس

برچسب ها: نوروز 1394 خجسته باد، پرفیوم ایمپریال، پرفیوم نیوز، آرامیس،
نوشته شده در تاریخ شنبه 1 فروردین 1394 توسط فرزین نیا ( Aramis )