تبلیغات
معرفی و بررسی حرفه ای جدیدترین و پر فروش ترین عطرها - مطالب دی 1393
معرفی و بررسی حرفه ای جدیدترین و پر فروش ترین عطرها
وبلاگ تخصصی عطر

ظاهر این محصول جدید از دانهیل شما را در خاطرات سی سال گذشته غوطه ور خواهد ساخت. دورانی از سلطنت دانهیل دی و دانهیل ادیشن که با شمایل استوانه ای مانند خود در میان تولیدات تلخ و قدرتمند مردانه ی آن سالها می درخشیدند. 

اکنون و در 2015 دانهیل بازگشتی به گذشته کرده است و ظاهر محصول جدید خود را همچون تولیدات قدیمش طراحی کرده است. یک شیشه استوانه ای که به نظر می رسد روی آن را با فلزی نقره ای و طرح دار پوشانده باشند. Dunhill Icon شکست یا پیروزی؟!

آنچه از ترکیبات دانهیل آیکون بر می آید با رایحه ای تلخ و ارمتیک روبه رو خواهیم بود و دانهیل جدید به گونه ای با طرح های قدیمی مرتبط شده است.

آیکون در نت ابتدایی تلخ، تند و کمی مرکباتی ظاهر خواهد شد. نسیمی معتدل از نت میانی با رایحه ای یخی و چوب مانند و تمیز آغاز می شود که سبکی اسپورت و در عین حال جنتلمن را خلق می سازد. نت پایانی در دانهیل آیکون بسیار چالش برانگیز است. در اینجا دانهیل شکست یا پیروزی خود را رقم خواهد زد.

زنبق با رایحه خاص خود در نت پایانی ظاهر شده است و حضور آن در کنار وتیور، عود و چرم و خزه بلوط تفکراتی متضاد را در ذهن تداعی می سازد. بسته به آنکه عطر زنبق رایحه ای غالب باشد و یا ترکیبات وتیتور و هم گروه هایش غالب باشند دو سرنوشت متفاوت برای آیکون رقم خواهد خورد. اگر زنبق بر سایر نت های مردانه غلبه یابد دانهیل با شکست مواجه خواهد شد و علی رغم گام های خوبی که تا نت میانی برداشته بود باید صحنه جدال با سایر برندهای تجاری را ترک کند و شکست خود را بپذیرد. اما اگر وتیور و هم گروهانشان غالب باشند دانهیل همه را پس خواهد زد و سربلند از این مبارزه تجاری بیرون خواهد آمد.


تولید: 2015

نت ابتدایی: فلفل، ترنج، جوانه های پرتقال، شکوفه پرتقال تلخ

نت میانی: اسطوخودوس، فلفل، هل، دانه سرو کوهی

نت پایانی: وتیور، عود، چرم، خزه بلوط، زنبقمنبع: پرفیوم ایمپریال


برچسب ها: پرفیوم ایمپریال، پرفیوم نیوز، معرفی عطر مردانه 2015 از دانهیل، Dunhill Icon for Men، قیمت عطر و ادکلن زنانه و مردانه، Dunhill Icon شکست یا پیروزی؟، دانهیل آیکون محصول جدید مردانه در 2015،
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 دی 1393 توسط فرزین نیا ( Aramis )
کلکسیون La Petit Robe Noir با تولید اولین محصول خود در 2012 آغاز شد. سری لا پتیت ها عطرهایی در گروه شرقی بودند که با رایحه ای تقریباً شکلاتی در ترکیب با دانه های تونکا و وانیل ترکیبی نرم و مخملی را خلق می کردند. اما اینبار گرلن مسیر رایحه را در این کلکسیون تغییر داده است.تولید: 2015

نت ابتدایی: ترنج، نوعی نارنگی، لیمو، شکوفه پرتقال

نت میانی: گل فرژیا، شکوفه بادام، رز بلغاری و رز ترک، یاس 

نت نهایی: پسته، بادام، نعنای هندی، مشک، دانه تونکا

 

La Petite Robe Noire Ma Robe Petales Eau Fraîche


این محصول جدید با طعمی گلدار و غیر شیرین ارائه می شود و در واقع از خصایص اجداد خود چیزی را با میراث نگرفته است. نت ابتدایی آن با عطری مرکباتی، کم تلخ، آبدار آغاز خواهد شد. در نت میانی رایحه ای ملایم، معتدل و نرم با عطر بادام و یاس را خواهیم داشت که البته با نوع خاصی از رزها آمیخته اند. نت میانی علی رغم وفور گلها چندان تحت تاثیر قرار نمی گیرد و همچنان سبک این کار را سبز و مرطوب و کم تلخ نگاه می دارد. 

یکی از اسانس هایی که در توضیح Eau Fraîche بر آن تاکید بسیار شده است پسته است. در صورتی که این رایحه در عطر غالب گردد گرلن می تواند انتظار بازخوردهای بسیار مثبتی را در قبال تولید جدید خود داشته باشد. اگرچه با غالب نبودن این رایحه همچنان Eau Fraiche خواهد توانست امتیاز مثبتی را از مصرف کنندگان دریافت نماید.

نت پایانی تا حدودی امضای کلکسیون لا پتیت ها را در بطن خود دارد. طعمی شیرین، کرمی و کمی سبز و خشک رایحه ایست که از بند پایانی عطر متساعد خواهد شد.La Petite Robe Noire Ma Robe Petales Guerlain for womenبررسی شیشه 

گرلن در تولید این ادیشن تغییری در طراحی شیشه اعمال نساخته است و سبک کلاسیک و فرانسوی آن را حفظ کرده است. تنها تغییر، مرتبط با طرح لباس مشکی کوچکی ست که در تمامی ادیشن های این کار وجود داشته است و هر بار با ظاهری متفاوت آشکار می شده است. این بار این لباس مشکی کوچک با کلبرگ های بهاری آراسته شده است تا پیوند Eau Friache را با بهار هر بیشتر قدرتمند سازد. رنگ سبز روشنی که مربوط به مایع آن می شود تاکید گرلن را بر عطر پسته و سرسبزی و رهایی مشخص می سازد که امیدواریم در اجرا نیز چنین باشد.منبع: پرفیوم ایمپریال
برچسب ها: پرفیوم ایمپریال، پرفیوم نیوز، معرفی عطر زنانه جدید گرلن، La Petite Robe Noire Ma Robe Petales Eau Fraîche، عطر زنانه راب پتالز او فرش از گرلن، معرفی محصول جدید 2015 از گرلن، لباس بهاری گرلن را بپوشید،
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 دی 1393 توسط فرزین نیا ( Aramis )


بالسامیک در عطرها به چه معناست؟

واژه بالسامیک که در فارسی بلسان خوانده می شود در تشریح بوی عطرها کاربرد بسیاری دارد. بلسانی یا بالسامیک به رایحه هایی اطلاق می گردد که سبکی چرب و نرم دارند و بوئیدن آنها حسی همچون بوئیدن صمغی چسبناک را در ذهن شما تداعی می کند.

 

 

ویژگی بلسانی ها:

عطرهای بالسامیک به دلیل دارا بودن ترکیبات صمغی و گرم اغلب در گروه تولیدات شرقی دسته بندی می گردند.

ویژگی بلسانی ها، کاراکتری است شیرین، گرم ، ضخیم و کمی تیره که اغلب توسط ترکیبات صمغی، شکلاتی، کاراملی ، بنزوئن ها و در برخی موارد کهربا ایجاد می گردد. در ترکیبات آنها اسانس هایی نظیر وانیل یا دانه تونکا نیز می تواند موجود باشد چرا آنها نیز رایحه هایی را خلق می کنند که با توضیحات فوق همخوانی دارد. بلسان ها کمی حالت چرب بودن را نیز در بوی خود دارند که گه گاه در تولیدات مردانه می تواند به سمت معجون تلخ و شیرین ِ دارو مانند سوق پیدا کند. 

 

 

 

Coco Noir نمونه عطرهای بالسامیک

از تولیداتی با رایحه بلسانی می توان به محصولات زیر اشاره نمود:

Autoportrait Olfactive Studio
Interlude Man Amouage
Coco Noir Chanel
Alien Essence Absolue Thierry Mugler
منبع: پرفیوم ایمپریال
برچسب ها: پرفیوم ایمپریال، پرفیوم نیوز، به زبان عطرها سخن بگویید، عطرهای چسبناک، بالسامیک در عطرها به چه معناست؟، نمونه عطرهای بالسامیک، فروش عطر و ادکلن زنانه و مردانه،
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 دی 1393 توسط فرزین نیا ( Aramis )
برند باس در 2012 با تولید محصول زنانه خود به نام Boss Nuit Pour Femme توانست توجه بازار مصرف عمومی را به خود جلب نماید. Nuit رایحه ای بسیار متعادل و ملایم داشت که بر پایه عطر گلها و هلو بر بستری از چوب صندل شکل گرفته بود. در نت ابتدایی سبز و هلویی باز می شد و در نت میانی با رایحه ای همچون شکوفه های پرتقال آمیخته می شد و در نهایت طعمی کم شیرین و یاس مانند و خفیف را از خود بروز می داد. در نت پایانی شاهد کرمی شدن عطر و طعمی تلخ و خفیف در Nuit بودیم که به خوبی این محصول را تولیدی مناسب با نام و رنگ بندی خود می ساخت که محصولی مختص به شب بود!

 

 

و اما Jour!

Nuit در نسخه بعدی با پسوند اینتنس تولید شد که البته تفاوت چندانی با نسخه قدیم خود نیافت. بنابراین باس به سمت تولید رایحه ای مخالف روی آورد... Jour!

ژوغ ( در تلفظ فرانسه) نمایی ست از تشعشع نور روز در ابتدای صبح که به خوبی با رنگ سپید شیشه عطر هماهنگ شده است. باس سبک بویایی Nuit را به سمت و سویی درخشان و پر انرژی سوق داده است. نت ابتدایی آن با طعمی لیمویی و بسیار تازه آغاز می گردد که عطر تلخ کوچکی از مرکبات را نیز در بطن خود جاسازی کرده است. این عطر تلخ مرکباتی به مرور با شکوفه های سفید رنگ که طعمی کم شیرین دارند می آمیزد و در نهایت ساختاری نرم و گلی را با طعمی تقریباً غیر شیرین ارائه می کند. شیرین دوست ندارید؟!

ژوغ به خوبی خواهد توانست نظر دوست داران عطرهای مرکباتی و غیر شیرین را که مسلماً در جستجوی ساختاری زنانه در عطرهای خود هستند جلب نماید.

 

 

تولید: 2013

ترکیبات در نت ابتدایی: لیمو و شکوفه گریپ فروت

نت میانی: گل فریژا، گل برف، پیچ امین الدوله و گل های سفید

نت پایانی: کهربا، نوعی چوبمنبع: پرفیوم ایمپریالبرچسب ها: پرفیوم ایمپریال، پرفیوم نیوز، معرفی جدیدترین عطر زنانه 2015از هوگو باس، Jour by Hogo Boss، قیمت عطر زنانه هوگو باس ژوغ، هوگو باس ژور، عطر تلخ زنانه،
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 دی 1393 توسط فرزین نیا ( Aramis )
پرسش و پاسخ با کاربران:

در میان عاشقان عطر و بوئیدن، اغلب ویژگی های رفتاری مشابهی دیده می شود. یکی از این خصایص که امروز مورد بحث و بررسی قرار می دهیم بوئیدن اشیاء مختلف است که در میان این افراد بسیار دیده می شود. 

 

 

من می بویم... من هستم!

آنها نه تنها دسته گلی را که هدیه گرفته اند می بویند بلکه، بالش، لباس، قاشق، دفترچه، خرده های مداد حتی هوا و هر چیز را که به دستشان برسد را پیش از آنکه هر نگاه یا تفکری درباره آن داشته باشند می بویند!!!  اگرچه ممکن است فکر کنید که این موارد فاقد بو هستند اما باید بدانید که در اشتباهید. تصور آنها با بوئیدن شکل می گیرد و به گونه ای اعجاب آور با رایحه ها ارتباط بر قرار می کنند. این افراد در لحظه بوئیدن درک عمیقی از آن جسم به دست می آورند، گویا این بوئیدن موجب می گردد تا ماهیت آن شیء را بهتر درک کنند. 

 

 

در سالهای کاری خود مشتریان بسیاری را دیده ام که این خصیصه را دارا بوده اند و شاید تا کنون آن را با کسی در میان نگذاشته اند چون کمتر کسی آنها را درک می کند، اما از آنجایی که شخصاً چنین رفتاری را داشته ام و بسیار نیز دیده ام به این افراد طبیعی بودن این امر را گوشزد می کنم. این اطمینان از آنجا حاصل شد که اغلبِ عطرسازان نیز، جهت درک بهتر کاری که ارائه می کنند و تزریق روح به آن، نیاز به بوئیدن اجسام به کار رفته با مقوله ی ساختِ عطر خود دارند. 

 

 

 

آیا شما عاشقِ بوئیدن هستید؟

سوال امروز این است پس لطفاً با پاسخ به آن تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید:


- آیا شما نیز چنین رفتاری را تا کنون داشته اید؟ 
- آیا هیچ گاه یک ملحفه شسته و آفتاب خورده را بوئیده اید؟ عطر یک موبایل نو و آکبند که جعبه خارج می شود یا بوی کت و شلواری که اتو خورده است را چطور؟ از تجربیات خود بنویسید.

 

 

 

لحظاتتان سرشار از عطر خوش زندگی

آرامیسمنبع: سایت تخصصی عطر ما... پرفیوم ایمپریال
برچسب ها: پرفیوم ایمپریال، فروش عطر و ادکلن زنانه و مردانه، آیا شما عاشق بوئیدن هستید؟، نظرات کاربران درباره علاقه به عطر و بوئیدن، من می بویم... من هستم!، پرفیوم نیوز،
نوشته شده در تاریخ جمعه 26 دی 1393 توسط فرزین نیا ( Aramis )
تفســـــــــیر کنید

در این مرحله نوبت به تفسیر رایحه ها می رسد. کار چندان سختی نیست فقط کافی ست آنها را به زبان خودتان توصیف کنید.

اینکه بوها مزه شیرینی دارند یا خیر؟ احساس خنکی دهند یا گرما؟ بوی آنها مثل روغن حالتی چرب دارد یا مثل تکه های چوب تراش شده خشک است؟ فقط به احساس و بیان خودتان تکیه کنید و آنچه را که به ذهنتان می رسد به سرعت یادداشت کنید.


 


به خاطرسپاری رایحه ها با خاطرات

حالا اگر دوست دارید رایحه ها را به خاطر بسپارید پیشنهاد می کنم از خاطرات استفاده کنید! در این مرحله چون رایحه ها تا حدودی در ذهن شما ثبت شده اند از این پس خواهید توانست آنها را در یک عطر تشخیص دهید.

شاید بسیار پیش آمده باشد که بوی وانیل شما را به یاد کلوچه و کیک هایی انداخته باشد که مادرتان می پخته است یا طعم ترش لیمو شما را به یاد یک روز گرم تابستانی با یک شربت آبلیمو می اندازد. از این خاطرات و احساس خود به خوبی استفاده کنید چرا که آنها به شما کمک می کنند تا میان حس بویایی خود و خاطرات ارتباط برقرار کرده و به یاد سپاری رایحه را ساده تر سازید.

 


بوئیدن دارچینچند نکته برای حرفه ای تر شدن

- سعی کنید اول صبح 3 تا 5 ماده را بو کنید. در ابتدای صبح شامه تیزتر است .

- اگر از روغن های عطرسازی که توسط سایت ما ارائه شده برای تست استفاده می کنید حتماً آنها را رقیق کرده و سپس ببوئید چرا که استشمام مستقیم روغن ها به دلیل غلظت بالای آنها، شامه را در حین تمرین برای مدتی کند خواهد کرد.

- از اسانس های موجود در اسانس سوزها به هیچ عنوان استفاده نکنید چرا که احتمال آسیب رسانی آنها به شامه زیاد است.

- ارتباط بوها و خاطرات خود را فراموش نکنید که بسیار کمک کننده خواهد بود.

- در حد امکان از سیگار کمتر استفاده کنید چرا که تیزی شامه را از بین می برد.منبع: سایت تخصصی عطر ما... پرفیوم ایمپریال


برچسب ها: پرفیوم ایمپریال، تشخیص ترکیبات عطر چگونه؟، قوی کردن قدرت بویایی، حفظ کردن رایحه ها، تفسیر رایحه ها در عطر، فروش عطر و ادکلن زنانه و مردانه،
نوشته شده در تاریخ جمعه 26 دی 1393 توسط فرزین نیا ( Aramis )

مسلماً میان بویایی قوی تر و درک بهتر عطر ها ارتباطی عمیق وجود دارد. اگر نگاهی بر بیوگرافی عطرسازان مشهور داشته باشید خواهید دید که اغلب آنان در خانواده ای زاده شده اند که از ابتدا درگیر تجارت عطر بوده اند و محیط رشد آنان موجب شده تا از کودکی آموزش های لازم را در این زمینه داشته باشند. 

بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه Rockefeller ، بویایی انسان توانایی تشخیص یک تریلیون رایحه متفاوت را از یکدیگر را دارد و همچنین با مقایسه افراد معمولی و عطرسازان حرفه ای مشخص شده که در مغز عطرسازان، مناطق مرتبط با بویایی بسیار پیشرفته تر از دیگر افراد غیر حرفه ایست. همین امر موجب می گردد که عطرسازان توانایی درک رایحه هایی را داشته باشند که توسط دیگران قابل تشخیص نیست.چطور شامه ای قوی تر داشته باشیم؟

اغلب علاقمندان به عطر بسیار تمایل دارند که شامه ای قوی تر داشته باشند و توانایی خود را در درک بهتر رایحه ها افزایش دهند. اما آیا امکان افزایش قدرت بویایی وجود دارد؟ و آیا افراد غیر حرفه ای نیز می توانند رایحه ی مواد مختلف را در عطر تشخیص دهند؟

خبر خوش آن است که این امکان برای تمامی افراد وجود دارد و تنها مستلزم کمی تمرین است. تمرین دادن های مداوم ِ بویایی موجب می شود تا شامه ای قوی تر پیدا کنید و تغییرات ظریف را نیز به خوبی درک کنید. در ادامه تمریناتی ساده ارائه شده است که بر اساس آنها خواهید توانست علاوه بر افزایش قدرت بویایی، توان خود را در تشخیص رایحه های به کار رفته در عطرها بیشتر کنید.

 

 

به آشپزخانه بروید!!!

همان طور که می دانید رابطه ای مستقیم و قوی میان حس بویایی و چشایی وجود دارد. اغلب مواد به کار رفته در صنعت عطرسازی برگرفته از تمامی موادی ست که در خوراک روزانه از آنها استفاده می شود و یا سایر موادی هستند که به وفور در اطراف ما وجود دارند. 

اولین تمرین را می توانید با گروه ارمتیک ها انجام دهید و سپس گروه های دیگر را نیز به آن بیفزایید.

به سراغ گیاهان، سبزی ها، چای، روغن زیتون و ... بروید و آنها را ببوئید. فراموش نکنید که برای قدم اول، هدف شما تقویت سیستم بویایی ست و نه لزوماً به خاطرسپاری رایحه ها. بنابراین اگر در میان بوئیدن گیچ شده یا بوها را فراموش کردید به هیچ عنوان دلسرد نشوید. زمان کافی بگذارید و هر رایحه را عمیقاً تنفس کنید. به این مسئله به عنوان سرگرمی نگاه کنید و روزانه تعداد معدودی را برای تمرین انتخاب کنید، چون شما قرار نیست عطرساز باشید! این تمرینات را با سایر خانواده های بویایی نیز انجام دهید. 


ادامه دارد ...منبع: سایت تخصصی عطر ما... پرفیوم ایمپریال


برچسب ها: پرفیوم ایمپریال، چطور شامه ای قوی تر داشته باشیم؟، تشخیص ترکیبات عطر چگونه؟، فروش عطر و ادکلن زنانه و مردانه پرفیوم ایمپریال، پرفیوم نیوز،
نوشته شده در تاریخ جمعه 26 دی 1393 توسط فرزین نیا ( Aramis )
(تعداد کل صفحات:2)      1   2