تبلیغات
معرفی و بررسی حرفه ای جدیدترین و پر فروش ترین عطرها - مطالب آبان 1392
معرفی و بررسی حرفه ای جدیدترین و پر فروش ترین عطرها
وبلاگ تخصصی عطر

بررسی امروز توسط جناب محسن برای وبلاگ ارسال شده اند. 
با تشکر از ایشان

رایحه های زهرآگین

همیشه معتقد بوده ام که در دنیای رایحه ها و عطرها، جایگاه محصولات زنانه به دلایلی که ذکر خواهم کرد بسیار خاص تر و ویژه تر از محصولات مردانه و تولیداتی با قابلیت استفاده هر دو جنس می باشد و به همین علت علاقه ای شدیدتر به ادکلن های زنانه داشته ام.
اولین دلیلم این است که ظرافت بکار رفته در طراحی و تولید یک محصول زنانه به مراتب بیشتر از محصولی مردانه است. در میان عطرهای مردانه، تاکید بر هر کدام از گروه های بویایی که باشد، چه تلخ و چه شیرین، چه گرم و چه خنک، چه ملایم و چه سنگین، همیشه دامنه احتمالی برای انحراف از هدف اصلی وجود دارد که وقوع انحراف در آن محدوده، برای استفاده کننده قابل اغماض است و شاید شما هم با مواردی از این دست برخورد کرده باشید. مثلا عطری تلخ که در انتها اندکی طعم شیرین پیدا میکند و شما با خود میگوئید «ایکاش این شیرینی وجود نداشت» ولی با اغماض حضور آن نت شیرین را می پذیرید و به آن رایحه نمره قبولی می دهید.
در تولیدات زنانه اما ماجرا به گونه دیگری است. در یک ادکلن زنانه کوچکترین مجالی برای خطا وجود ندارد. حضور هر نت اشتباه در هر کدام از سطوح هرم بویایی، آن محصول را تبدیل به چیزی می کند که نباید باشد. طراحی یک محصول زنانه مانند راه رفتن بر روی بند است. هر لغزش، سقوطی دردناک را در پی خواهد داشت.
دلیل دوم را بسیار مهمتر از دلیل اول میدانم. در تولید یک محصول مردانه، هدف ارائه رایحه ای است که علاوه بر داشتن جذابیت های بویایی، معرف شخصیت فرد استفاده کننده نیز باشد.
در تولیدات زنانه علاوه بر آنکه ویژگی های یاد شده فوق باید الزاماً مورد دقت قرار گیرند یک ویژگی بسیار بزرگ و برجسته دیگر نیز وجود دارد :«ایجاد جذابیتی سحرآمیز و افسونگر برای جنس مخالف».
شخصاً سه کمپانی مشهور را در رعایت هر دو این ویژگی ها موفق تر و پیشتازتر از بقیه میدانم و همیشه در مقابل تولیدات زنانه این سه برند به احترام کلاه از سر برداشته ام. در جایگاه اول هیچ رقیبی را برای کمپانی معظم و پرآوازه «کریستین دیور» نمیشناسم و در مکان دوم و سوم، بدون آنکه بخواهم کفه ترازو را به سمت هرکدام سنگینتر کنم، «گرلن» و «ایو سن لورن» را قرار میدهم.
در 1985 میلادی، محصولی از خانه طراحی دیور به جهان عطر راه یافت که آغازی بود بر یک حرکت عظیم و انقلابی که تا امروز با قوت و قدرت در حال ادامه مسیر است و روز به روز بر موفقیتش افزوده می شود. این محصول که هدفش دیگر نه مسحور ساختن جنس مخالف، که از پای درآوردن او بود Poison (زهر) نام گرفت تا نشان دهد که در رسیدن به این هدف هیچ مسامحه ای صورت نخواهد پذیرفت!
شیشه این محصول با نهایت دقت و ظرافت طراحی شده و تداعی کننده کیسه های چرمی است که در قدیم الایام برای نگهداری از زهر خشک بکار میرفته است و این طراحی همچنان با رنگ آمیزیهای گوناگون در ادیشنهای مختلف پویزون مورد استفاده قرار میگیرد.
اکنون پس از گذشت زمانی نزدیک به 30 سال، دیور مجموعه ای بی نظیر و کامل از این رایحه های زهرآگین را فراهم آورده است که در این نوشتار، سرآمد آنان را معرفی خواهم کرد.


عطر عشق، زهر خالص
در سال 2004، «الیویغ پوژ» به همراه دو همکار دیگرش «دومینیک روپیون» و «کارلوس بنایم» عطری را به علاقمندان معرفی کردند که نام Pure Poison (زهر خالص) برای آن انتخاب شد. به جرأت میتوان گفت که هیچ اسمی برای این محصول برازنده تر از این نام نبود.
پیوغ پویزون، مغز یک مرد را در اولین مرتبه استشمام کاملا منهدم خواهد کرد! یک پاف از عطر را بر روی مچ دست خود اسپری کنید. تمام هوای موجود در ریه ها را تا آخرین مولکول خارج کنید. چشمها را ببندید و مچ دستتان را در مقابل بینی بگیرید و به آرامی به این اکسیر بی نظیر اجازه ورود به مشامتان را بدهید.
عجله نکنید. تمام توانتان را بکار بگیرید که سرعت ورود هوا را کنترل نمائید. آرام آرام همه حجم ریه را پر کنید و در انتها نفس خود را حبس کنید. اکنون تلاش کنید تا به آرامی چشمانتان را بگشائید. نمی توانید؟ دلیلش واضح است. شما هلاک شده اید و خانه طراحی دیور دقیقاً به هدفش رسیده است!!!
پیوغ پویزون، مجموعه ای خارق العاده از آکوردهایی است که در هیچ محصول دیگری یافت نمی شود. این محصول که در اصل عطری فلورال است برپایه بهره گیری از رایحه گلهای سفید خلق شده است.
سطح اول بویایی، آمیزه ای است جادویی از یاس سفید و برگاموت. هر چند تمام آنچه که در این سطح بویایی اتفاق می افتد حاصل این ترکیب نیست و نت های دیگری از مرکبات مانند پرتقال هم حضور دارند ولی تاثیر آن نت ها (با وجود غلبه تعدادشان بر تنها نت فلورال این سطح یعنی یاس سفید) آنقدر اندک و در سایه است که نه تنها توان تبدیل عطر به یک رایحه سیتروس (مرکباتی) را ندارند بلکه هیچ کمکی نیز به شیرین شدن آن نمی کنند و یاس سفید با نجابتی درخور تقدیر از شما استقبال میکند. ساقدوش آن -برگاموت- اما، کمی طعم ترش به رایحه اصیل یاس می افزاید و همین رگه های ترشی در عطر یاس است که آن اکسیر جنون آمیز را خلق میکند.
رایحه ابتدایی پیوغ پویزون بسیار نافذ، تیز و صیقل خورده است. بخواهید یا نخواهید با قدرت در اعماق جان شما نفوذ و روحتان را تسخیر میکند. ترکیب عجیب یاس و برگاموت در ابتدا شما را شوکه خواهد کرد و به کمی زمان نیاز دارید تا بتوانید چنین رایحه بی مانندی را تحلیل کنید البته اگر قبل از فروپاشی مغزتان فرصتش را بیابید!!!

در گام دوم بویایی، تنها دو نت گاردِنیا و شکوفه پرتقال حضور دارند و دیگر هیچ خبری از نت های سیتروس نیست با اینحال، عطر، توان خروج از زیر سایه مستدام یاس سفید را با وجود تضعیف شدن نسبی آن ندارد و روح شما همچنان در تسخیر همان اکسیر جادویی خواهد ماند.

در پایینترین سطح هرم بویایی، دیگر خبری از نت های فلورال یا سیتروس نیست و رایحه عطر در این زمان، در حالیکه هنوز ردپای یاس احساس میشود به سمت Woody-Animalic شدن پیش میرود. نت های مورد استفاده در این سطح را سدر، چوب صندل و عنبر سفید تشکیل میدهند. خوشبختانه چندان خبری از تبدیل پرده پایانی به نمایشی شیرین نیست و آن رایحه تیز و صیقل خورده اولیه به مدد سدر تبدیل به عطری مخملی میشود.
شیشه پیوغ پویزون، همان شیشه سنتی خانواده پویزون است اما در طراحی و رنگ آمیزی آن، نهایت نبوغ بکار رفته است. این شیشه سفید آیینه ای، علاوه بر آنکه چاپ روی شیشه را در خود منعکس میکند، نور را به رنگین کمانی زیبا تجزیه مینماید و جلوه فریبنده ای از رنگ و نور می آفریند.
و در نهایت، شخصیت پیوغ پویزون را میتوان اینگونه تصویر کرد : عروسی سفید پوش، پر زرق و برق و باوقار که خرامان و آهسته قدم برمیدارد. نگاهش سبکسرانه نیست و مغرورانه به میهمانانش لبخند میزند.
قطعاً رایحه ای کلاسیک دارد و در هر مجلسی ستاره درخشان آن جمع خواهد بود. تولیدی است که میتواند تبدیل به عطر امضای استفاده کننده خود شود. هرچند که رایحه ای برای استفاده روزمره و محل کار و حتی میهمانیهای دوستانه نیست ولی میتوان گهگاه با استفاده از آن در هر مکانی توجه همگان را بخود جلب کرد. در عین حال، یکبار استفاده از این رایحه در کشاکش لحظاتی عاشقانه و پرهوس کافی است تا برای همیشه به «عطر عشق» تبدیل شود.

در پایان لازم به ذکر است که متأسفانه یکی دو سال قبل، این شاهکار بینظیر رفرموله شد و تغییراتی، هم در ترکیب نت ها و هم در فرم و طراحی و رنگ آمیزی شیشه آن ایجاد شد. ورژن جدید را تابحال نبوئیده ام و از اینکار بسیار هراس دارم زیرا از نتیجه تست آن به شدت بیمناکم. تمام آنچه در این بررسی آمده است مربوط به همان ورژن قبلی است. ادکلنی که در لحظه اول استشمام رایحه بی نظیرش برای همه عمر گرفتارش شدم. صادقانه باید بگویم که هیچ عطری در همه این سالها چنین تأثیری بر من نگذاشته است.


نویسنده: آقای محسن
ویرایش: آرامیسنوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 آبان 1392 توسط فرزین نیا ( Aramis )برند ایتالیایی D&G به تازگی دو نسخه جدید از محصولات پرفروش خود را روانه بازار ساخته است.
Gold و Platinum دو عطر با تولید محدود هستند که ویژگی های موروثی اجداد خود را همچنان حفط کرده اند و با تغییراتی ظریف تولید شده اند.The One Gold Limited Edition for Womenطعم شیرین آن همچنان پابرجا بوده و این بار برگرفته از میوه هاست. 
رایحه ای شیرین در ترکیب با گل هایی ملایم که در نت پایانی وانیل و عنبر آن را همراهی می کند. در گروه عطرهای شرقی طراحی شده و دارای دو حجم 50 و 75 میل اودوپرفیوم خواهد بود.The One Platinum Limited Edition for Menهمچنان تنباکو را در ترکیبات آن می توانیم ببینیم با این حال در مقایسه با نسخه قدیمی ، خنک تر به نظر می رسد. 
رایحه ای شیرین از تنباکو که با عطری سبز از گیاهان و تنی یخی ترکیب می شود و البته هل نیز در این میان مانور خوبی خواهد داشت. با تمام موارد ذکر شده به نظر می رسد پلاتین براق D&G ، بیش از هر چیز گرایش به سمت چوبها داشته باشد و طعم شیرین در آن غالب نگردد.
در دو حجم 50 و 100 میل عرضه خواهد شد.


برچسب ها: جدیدترین عطرهای دولچه گابانا در 2013، پرفیوم نیوز، The One Gold Limited Edition، The One Platinum Limited Edition، عطر د وان گلد زنانه 2013، عطر مردانه د وان پلاتینیوم 2013، فروش عطر و ادکلن زنانه و مردانه،
نوشته شده در تاریخ شنبه 25 آبان 1392 توسط فرزین نیا ( Aramis )ممکن است کلکسیون بزرگی از عطرها را داشته باشید یا اینکه تعداد آنها محدود باشد. اگر بنا باشد از میان آنها سه مورد از برترین ها را انتخاب کنید این عطرها چه خواهند بود؟
در نظر سنجی های وبلاگ (سمت راست بالا) نیز شرکت داشته باشید.

سه مورد از برترین عطرهای شما کدام است؟سپاس 
آرامیس

برچسب ها: برترین عطرهای اعضاء، پرفیوم نیوز، فروش عطر و ادکلن زنانه و مردانه،
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 19 آبان 1392 توسط فرزین نیا ( Aramis )Azzaro Club For Women


کلوبی شبانه در یک منطقه استوایی ایده Azzaro در طراحی جفت عطرهای زنانه و مردانه اش است.
انار ، چوب کشمیر ،مشک و وانیل و نوعی میوه استوایی ترکیبات برازنده Club Women را تشکیل می دهند. رایحه ای به سبک شرقی بر پایه چوبها که البته طعم شیرین را در خود محفوظ خواهد داشت. می توان آن را در دسته محصولات گرم قرار داد.
Club در صورتی که رایحه خاص خود را داشته باشد و در آن نزدیکی یا تشابهی با Euphoria دیده نشود ، می تواند محصولی در خور توجه واقع گردد.

Azzaro Club For Men 


Club Men بر اساس ترکیبات عنوان شده می تواند آغاز یک تغییر مسیر جدی در تولیدات آزارو باشد.
نت ابتدایی با ترکیبات استوایی پاپایای شیرین-میوه ای و لیمو باز می شود. در صورتی که این کلوب مردانه طعم پاپایا را به صورتی قوی اعمال نکرده باشد با رایحه ای دودی و عطری برگرفته از سر سبزی و رطوبت درخت سرو و کم ترش مواجه خواهیم بود. 
نقطه مثبت Club در رایحه ای قدرتمند و حرفه ای اما نه چندان سنگین خواهد بود که آن را قابل مصرف برای افراد بسیاری خواهد ساخت.
برچسب ها: Azzaro Club Women، Azzaro Club Men، عطرهای زنانه و مردانه آزارو در 2013، پرفیوم نیوز، فروش عطر و ادکلن زنانه و مردانه، کلوب برای هوادارن Azzaro، عطر آزارو کلاب زنانه و مردانه،
نوشته شده در تاریخ شنبه 18 آبان 1392 توسط فرزین نیا ( Aramis )John Varvatos Artisan Acqua for Men

John Varvatos نیز همچون سایر برندها با تولید محصولی با نام Acqua پا به عرصه گروه عطرهای رقیق گذاشت.
این محصول پایه بویایی خود را بر مبنای Artisan بنا کرده است . Artisan با کلکسیونی از مرکبات و گل های خنک تعطیلاتی آرام را در کنار سواحل یادآوری می کرد و این در حالی ست که Acqua شخصیتی ماجراجویانه و سخت تر از Artisan دارد. 
نت آب در ترکیبات آن به چشم نمی خورد و بیش از هر چیز با طراوت و سر سبز خواهد بود. به همین دلیل همچنان نا معلوم است که با Acqua در سواحل خواهید بود یا چمن زاری با طراوت؟!
در مجموع این عطر به عنوان کاری تابستانه مورد پسند عموم قرار خواهد گرفت.


طرح شیشه همچون سابق است و باز هم ایده جذابی در روکش آن به کار رفته است. بافت حصیری به کش بافت مبدل و محصولی جالب توجه از آن ساخته است.
در دو حجم 75 و 125 میل EDT

برچسب ها: سواحل Varvatos، حقیقت یا رویاء ؟، عطر 2013 از جان وروتوس، Artisan Acqua by John Varvatos، عطر مردانه تابستانی از وروتوس، پرفیوم نیوز، فروش عطر و ادکلن زنانه و مردانه،
نوشته شده در تاریخ شنبه 18 آبان 1392 توسط فرزین نیا ( Aramis )سوال امروز به پیشنهاد یکی از اعضاء برای وبلاگ ارسال شده است. پرسشی خاطره انگیز که امیدواریم روزهایی خوشایند را در ذهن شما تداعی کند!


به یاد دارید اولین عطری که هدیه گرفتید چه بود؟ 

چه کسی آن را به شما هدیه داد؟

به آن علاقه داشتید یا نه؟ چرا؟کامنت های غیر مرتبط حذف خواهند شد.
با سپاس
آرامیس

برچسب ها: بهترین عطری که هدیه گرفتید، پرفیوم نیوز، فروش عطر و ادکلن زنانه و مردانه،
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 12 آبان 1392 توسط فرزین نیا ( Aramis )دنیای ناپلئون در 200 میل

برند اصیل Creed با ایده ای برگرفته از زندگی ناپلئون دست به تولیدی منحصر به فرد زد و Aventus خلق شد.
اونتوس پر فروش شد و همین امر موجب گردید تا تولید عطرهای مشابه از آن آغاز شود. به تازگی اسپری جدیدی از آن تولید شده و شما می توانید فقط با 12 هزار تومان تجربه ای از این محصول فوق العاده و 700 هزار تومانی داشته باشید. 


Diva Manاین اسپری در حجم 200 میل و به صورت EDP ساخته شده است. ماندگاری آن خوب بوده و در حدود 3 الی 4 ساعت تخمین زده می شود. 


Cheval Black for Men
مشابهی بر Polo Double Black

بررسی کامل این محصول در این قسمت قابل مشاهده است. 
حجم: 100 میل 
قیمت: 56 هزار تومان

جهت تست موجود است.

برچسب ها: کرید اونتوس 12 هزار تومان !!!، پرفیوم نیوز، فروش عطر و ادکلن زنانه و مردانه، Creed Aventus EDP Spray، اسپری مشابه کرید اونتوس 12 هزار تومان، مشابهی بر Polo Double Black، عطری مغناطیسم کننده مردانه،
نوشته شده در تاریخ شنبه 11 آبان 1392 توسط فرزین نیا ( Aramis )
(تعداد کل صفحات:2)      1   2